koronawirus

Szczepienia w hali i domu ludowym. Można wejść "z ulicy" i się zarejestrować

W Krośnie ruszają dwa Powszechne Punkty Szczepień: w hali MOSiR oraz Dzielnicowym Domu Ludowym na Białobrzegach. Rejestracja odbywa się zgodnie z rocznikami ustalonymi w Narodowym Programie Szczepień, ale można się tam zapisać osobiście.
Redakcja Portalu
Punkty szczepień przygotowane, czekają na pierwszych chętnych
Damian Krzanowski

Powszechne Punkty Szczepień to punkty organizowane „od podstaw” przez samorządy we współpracy z podmiotami leczniczymi. Ich zaletą jest możliwość zaszczepienia znacznej ilości osób w krótszym czasie. Dwa takie punkty powstały w Krośnie: w hali sportowej przy ul. Bursaki oraz w Dzielnicowym Domu Ludowym „Białobrzegi” przy ulicy Kopernika. 

Obydwa punkty będą umawiać na szczepienia zgodnie z aktualnym harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Ich działalność jest jednak uzależniona od dostaw szczepionek.

Punkt w Dzielnicowym Domu Ludowym na Białobrzegach, w którym działa Eskulap Sp. z o.o., jest czynny od wtorku (4.05). Zachęca mieszkańców do rejestracji i dysponuje dużą pulą szczepionek Pfizera. Natomiast obsługiwany przez SpecMed Sp. z o.o., punkt w hali czeka na szczepionki i ruszy najprawdopodobniej w połowie maja.

Harmonogram zapisów na szczepienia:

Każda osoba, której szczepienie przeciwko COVID-19 przysługuje już teraz, będzie mogła do tego punktu przyjść i się zarejestrować. Będzie też możliwy wybór szczepionki (zgodnie z dostępnością). Natomiast 10 maja uruchomione zostaną zapisy dla wszystkich chętnych dorosłych Polaków.

Do punktu szczepień w hali sportowej przy ul. Bursaki prowadzi boczne wejście
damian krzanowski

Hala Sportowa (MOSiR) przy ul. Bursaki 29 (wejście z boku)

Rejestracja:

Każdy chętny do przyjęcia szczepionki najpierw zostanie przebadany przez lekarza 
damian krzanowski

Dzielnicowy Dom Ludowy „Białobrzegi” przy ul. Kopernika 17

Rejestracja:

Osoby przystępujące do szczepienia nie mogą mieć objawów chorobowych (gorączka, kaszel, ból gardła). Jeśli nie możemy stawić się w wyznaczonym terminie, wizytę należy telefonicznie odwołać. Potrzebna będzie też lista stale przyjmowanych leków.

Każda osoba przed szczepieniem podlegać będzie kwalifikacji lekarskiej, a po szczepieniu otrzyma termin podania drugiej dawki oraz zostanie poproszona o pozostanie w wyznaczonej poczekalni poszczepiennej przez minimum 15 minut od momentu otrzymania szczepionki.

Ponadto przed szczepieniem konieczne będzie wypełnienie wstępnego formularza wywiadu przesiewowego. Aby skrócić czas oczekiwania w punkcie szczepień, warto go wcześniej pobrać, wydrukować i wypełnić. Dostępny jest tutaj.

Lista pozostałych punktów szczepień tutaj.