Rada Miasta Krosna składa się z 21 radnych. Będzie podzielona na trzy kluby: Samorządne Krosno (11 mandatów - jeden mandat więcej niż w poprzedniej kadencji), Platforma Obywatelska (4 mandaty - jeden mandat więcej) oraz Prawo i Sprawiedliwość (6 mandatów - jeden mandat mniej). Zmieni się jej skład w porównaniu z ubiegłą kadencją. Choć nie zabraknie doświadczonych działaczy, w Radzie Miasta zasiądzie 7 zupełnie nowych "twarzy". Najmłodszym członkiem jest Arkadiusz Opoń z Platformy Obywatelskiej - ma 22 lata.
Bronisław Baran
58 lat, żonaty, ojciec trójki dzieci. Wieloletni dyrektor SP 14 w Krośnie, od listopada 2002 zastępca prezydenta Krosna. Głównie zajmuje się krośnieńską oświatą oraz tworzeniem warunków do rozwoju turystyki, rekreacji i sportu. Choć uzyskał mandat radnego, w Radzie Miasta nie zasiądzie, będzie kontynuował pracę na stanowisku zastępcy prezydenta. W jego miejsce wejdzie Piotr Grudysz.
Anna Bazan
Lat 62, emerytowany nauczyciel. Od roku 1986-2006 dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie, tzw. "Bursy". Od ponad 30 lat członek Zarządu Osiedla "Grota-Roweckiego", obecnie zastępca przewodniczącego Zarządu. Radna Miasta Krosna 2006-2010, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Komisji Rodziny i Edukacji oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.
Stanisław Czaja
Lat 57. Przewodniczący Zarządu Osiedla im. Stefana Grota Roweckiego w Krośnie, Radny Miasta Krosna w kadencji 2002 - 2006 i 2006 - 2010. Był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Krosna i Komisji Geodezyjnej Rady Miasta Krosna, a także przewodniczącym Komisji Mieszkaniowej przy prezydencie. Członek Akcji Katolickiej.
Anna Dubiel
Lat 60. Emerytowany pracownik ZSP Nr 4 "Naftówki". Radna minionych dwóch kadencji, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ks. Markiewicza. Organizatorka Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znana z uczestnictwa w niemal każdym wydarzeniu kulturalnym i sportowym miasta.
Piotr Grudysz
Lat 34, żonaty, ma córeczkę. Studia na Wydziale Pedagogicznym na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie o specjalności rehabilitacja, podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Prawa. Rehabilitant w sanatorium uzdrowiskowym w Iwoniczu Zdroju. Prowadzi rodzinną galerię fotografii. Uczestnik i laureat wielu plenerów, wystaw i konkursów fotografii, otrzymał m.in. Dyplom Ministra Kultury i Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego. W Radzie Miasta zasiądzie po raz pierwszy. Wejdzie w miejsce Bronisława Barana.
Tadeusz Alibożek
Lat 76, wdowiec. Długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwoniczu, Nr 8 i 14 w Krośnie. Prezydent Miasta Krosna w latach 1978-1981. Były przewodniczący Rady Dzielnicy Zawodzie. Radny Miasta Krosna ostatnich trzech kadencji, piastując funkcje przewodniczącego Komisji Rodziny i Edukacji. Działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Marcin Niepokój
Lat 31, żona, dwie córki. Wykształcenie wyższe - Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie i Marketing. Radny Dzielnicy Zawodzie od 2003 roku. Zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Zawodzie od 2007 roku. Członek Zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. Skarbnik Rady Rodziców w Miejskim Zespole Szkół nr 8 w latach 2008-2010. W Radzie Miasta zasiądzie po raz pierwszy.
Robert Hanusek
Lat 39, żonaty, wykształcenie wyższe techniczne. W latach 2002 - 2006 był zastępcą prezydenta Krosna odpowiedzialnym za krośnieńskie inwestycje, gospodarkę komunalną, drogi, transport i ochronę środowiska. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się głównie obsługą inwestycji budowlanych: przygotowaniem dokumentacji projektowej oraz nadzorem nad późniejszą realizacją inwestycji budowlanych. W Radzie Miasta po raz pierwszy.
Zdzisław Dudycz
Lat 56 , hutnik, rencista. Przewodniczący Rady Dzielnicy Polanka, prezes Kółka Rolniczego w Polance, wiceprezes Zarządu OSP Polanka. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna poprzedniej kadencji.
Stanisław Słyś
Lat 55, wykształcenie wyższe, mgr inż. konstruktor lotniczy, absolwent Politechniki Warszawskiej. Radny Rady Miasta Krosna w kadencjach III, IV i V- tej, w kadencjach IV i V przewodniczący Rady Miasta Krosna, przewodniczący Rady Dzielnicy Suchodół w kadencjach III, IV i V - tej. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lotniska w Krośnie i Stowarzyszenia Rozwoju Krośnieńskiego Sportu, przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nikiel-Ostrowskiej, członek Rady Parafialnej przy parafii pw. św. Piotra i Jana z Dukli. Prowadzi własną działalność gospodarczą.
Zbigniew Kubit
Lat 60, wdowiec. Długoletni pracownik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Od czterech kadencji pełniący funkcję wiceprezesa i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole. Długoletni działacz Rady Dzielnicy w Suchodole. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna w kadencji 2006-2010. W poprzedniej kadencji radny Platformy Obywatelskiej.
Ryszard Lenart
Lat 51, żonaty, 3 synów. Technik medyczny. Doświadczony pracownik służby zdrowia z 30 letnim stażem pracy. Aktualnie prowadzi własną firmę w branży ochrony zdrowia oraz w zakresie ubezpieczeń. W latach 2002-2006 i 2006-2010 radny Rady Miasta Krosna. W poprzedniej kadencji przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.
Kazimierz Mazur
53 lata, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, emerytowany nauczyciel fizyki, wieloletni wicedyrektor i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, były wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, radny Rady Miasta Krosna (kadencja 1998-2002), członek NSZZ "Solidarność". Żonaty, troje dzieci, bezpartyjny.
Bogumiła Romanowska
52 lata, mężatka, trójka dorosłych dzieci. Prowadziła działalność gospodarczą, obecnie pracuje w NZOZ "Koladent". Skarbnik Zarządu Koła PiS w Krośnie. Delegat na Krajowy Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Działa w ruchach katolickich. Od 2002 roku przez dwie kolejne kadencje radna Rady Miasta Krosna. W ostatniej kadencji pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Inwentaryzacyjnej oraz była zastępcą przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Paweł Krzanowski
Ma 39 lat. Żonaty, ma dwie córki. Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie, pracuje w rodzinnej firmie - biurze projektowym. Współwłaściciel Galerii Zawodzie, gdzie prowadzi restaurację. W Radzie Miasta zasiądzie po raz pierwszy. Był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krosna.
Wojciech Kolanko
Lat 61, lekarz stomatolog, żonaty, trójka dzieci. W latach 1990-1993 Lekarz Wojewódzki w Urzędzie Wojewódzkim w Krośnie. Obecnie prowadzi własny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Koladent". Od 1998 r. przez kolejne kadencje Radny Rady Miasta. W latach 1998-2002 przewodniczył Komisji Zdrowia i Sportu, w ostatniej kadencji przez 2 lata pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
Bogdan Józefowicz
Lat 34. Żona, troje dzieci. Były nauczyciel, katecheta w Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr 15. Prywatny przedsiębiorca. Radny Miasta Krosna dwóch kadencji. Członek Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Prezes Osiedlowego Zespołu Sportowego "Guzikówka" Krosno. Członek miejskiej Rady Pożytku Publicznego.
Janusz Hejnar
35 lat. Przedsiębiorca, krośnianin. W Radzie Miasta po raz pierwszy. Nie należy do partii politycznej. W ciągu ostatnich miesięcy był w sporze z Urzędem Miasta. Sprawa dotyczyła działki w pobliżu planowanej południowo-wschodniej obwodnicy Krosna. Urzędnicy twierdzili, że by uzyskać wyższe odszkodowanie, prowadzi na niej budowę niezgodnie z prawem. Sąd pierwszej instancji uwolnił przedsiębiorcę od zarzutów. Wyrok jest nieprawomocny. Podczas kampanii wyborczej podkreślał, że chce walczyć z niekompetencją urzędników.
Piotr Lenik
36 lat, żonaty. Dr nauk ekonomicznych, pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Radny poprzedniej kadencji.
Daria Balon
29 lat, zamężna, ma syna. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Radna poprzedniej kadencji. Od 6 lat jest pracownikiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego Sp. o.o. w Krośnie.
Arkadiusz Opoń
22 lata. Kończy studia na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Pełni funkcję asystenta posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krośnie, wiceprzewodniczący Regionu Podkarpackiego Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", a także przewodniczący struktur krośnieńskich. W Radzie Miasta po raz pierwszy. Jest najmłodszym radnym.
Ireneusz Kwieciński
36 lat, żonaty, ma dwóch synów. Trener w klubie żużlowym KSM Krosno. W przeszłości był czynnym zawodnikiem, swoją karierę zaczął w Krośnieńskim Klubie Żużlowym. Na co dzień agent ubezpieczeniowy. W Radzie Miasta po raz pierwszy.
W wyborach na prezydenta wygrał Piotr Przytocki, który sprawował tę funkcję przez dwie kadencje. Osiągnął jeden z lepszych wyników w kraju - ok. 77 procent - to rezultat jeszcze lepszy niż 4 lata temu. Zapowiada kontynuację prac nad modernizacją lotniska w Krośnie oraz przebudowę ciągów komunikacyjnych.
- Wyborcy docenili moją pracę, bardzo dziękuję za zaufanie - mówił podczas porannej audycji w Polskim Radiu Rzeszów. - Podczas kampanii wyborczej w czasie przyszłym mówiono o drogach obwodowych. My to mamy już nakreślone. Przez ostatnie 4 lata bardzo intensywnie to przygotowywaliśmy. Kwestią podstawową jest zdobycie pieniędzy i mam ogromne przekonanie, że ten wynik, to poparcie przełoży się na sprawy związane z lobbowaniem na rzecz naszych projektów.
Przypomniał, że rozstrzygnięty jest już przetarg na przebudowę ulic Niepodległości i Korczyńskiej, w tym mostu oraz kilku skrzyżowań. Według zapewnień prezydenta, w tym tygodniu podpisana ma zostać umowa o dofinansowanie projektu budowy Centrum Dziedzictwa Szkła pomiędzy miastem a Polską Organizacją Turystyczną.
Na stanowisku zastępcy prezydenta pozostaje Bronisław Baran, ale Piotr Przytocki nie wyklucza innych zmian. - Jest jeszcze za wcześnie. Prezydent-elekt nie chce też jeszcze zdradzać, jakie przedsięwzięcie będzie realizowane w Krośnie we współpracy z Amerykanami. Mówi tylko: - Dostałem gratulacje ze Stanów Zjednoczonych od naszych potencjalnych inwestorów. Oni czekali na wyniki wyborów. Jestem przekonany, że to będzie wspaniałe przedsięwzięcie.
Piotr Przytocki uzyskał też świetny wynik w wyborach do Sejmiku Województwa - zagłosowało na niego 12732 mieszkańców. Zostaje jednak na stanowisku prezydenta Krosna, ale dzięki temu mamy we władzach wojewódzkich przedstawiciela Krosna - w miejsce Przytockiego wejdzie następny z listy Platformy Obywatelskiej - Jerzy Borcz.