"Chciałbym się dowiedzieć co dzieje się z wjazdem do krośnieńskiej starówki, a mianowicie z ul. Sienkiewicza? Z tego co mi wiadomo to badania archeologiczne dawno się skończyły. Czy nie warto byłoby dokończyć prace drogowe a jednocześnie "pochwalić" się tak dumnie opisywaną Bramą Węgierską? Nie wstyd tak oszpecać wizytówkę tak pięknego Miasta Szkła?" - dopytuje jeden z czytelników portalu.
Na zimowe miesiące ekipa pracująca przy wymianie nawierzchni na ulicy Sienkiewicza zawiesiła roboty. Gdy tylko zakończyły się badania archeologiczne, początkiem grudnia oddała kierowcom jeden pas tej ulicy. Teraz, po trzech miesiącach przerwy, znów będą dla kierowców utrudnienia, bo wykonawca wraca na plac budowy, by dokończyć to, co zaczął.
- W poniedziałek wchodzimy, a we wtorek, 3 marca zamykamy ruch - informuje Grzegorz Rachwał z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. - To jest końcówka prac związanych z rewitalizacją Starówki. Na wykończenie potrzebujemy maksymalnie dwóch miesięcy.
Będzie nowa nawierzchnia z kostki i płyt granitowych oraz nowe oświetlenie. Ciemniejszym odcieniem kostki odtworzony będzie zarys odkrytej przez archeologów Bramy Węgierskiej.
Zamknięcie ruchu na ulicy Sienkiewicza znów oznacza utrudnienia dla kierowców. Będzie objazd. Ruch najprawdopodobniej będzie odbywał się od ul. Piłsudskiego, przez Słowackiego, Spółdzielczą lub Franciszkańską, Kazimierza Wielkiego i przez płytę Rynku.
W ten sposób zamknięty zostanie kolejny etap rewitalizacji Starówki. Kolejny, nie znaczy ostatni. Na wymianę nawierzchni czeka jeszcze ul. Grodzka (do skrzyżowania z Tkacką), Staszica (do budynku liceum), Czajkowskiego (wzdłuż sądu) i Wisłocza. Miasto planuje też zmianę funkcji Placu Konstytucji 3 Maja. Nie będzie już parkingu, ani przystanku autobusowego - ten zostanie przeniesiony na ul. Staszica, vis-a-vis Urzędu Miasta. Na placu powstanie więcej miejsca dla pieszych i tereny np. dla ogródków gastronomicznych. Jeśli będzie dofinansowanie, to prace ruszą jeszcze w tym roku.