PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Kasa na firmę. Szansa dla tych, którym zawaliło się życie zawodowe

Miasto realizuje Program Rewitalizacji, którego częścią jest pomoc osobom bezrobotnym i z najtrudniejszą sytuacją na rynku pracy. W ramach programu rzeszowska firma Stawil Sp. z o.o. ma możliwość finansowego i szkoleniowego wsparcia osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.
Joanna Kwiatkowska
Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć wniosek do 6 marca
pixabay

Dla kogo?

Osoba, która chce ubiegać się o wsparcie musi przede wszystkim: 

Projekt skierowany jest dla osób w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, dlatego konieczne jest również spełnienie minimum jednego z poniższych  warunków: 

Ważne jest również, aby osoba nie otrzymywała środków na rozpoczęcie działalności z innych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w latach 2014-2020. 

Dodatkowo większe szanse mogą mieć osoby zamieszkujące obszary objęte rewitalizacją, czyli dzielnice Polanka i Śródmieście oraz Osiedle Południe i Tysiąclecia. - Nasz projekt nakłada obowiązek, że w ramach 100 zrekrutowanych łącznie osób, minimum 20 musi być z tego obszaru. Otrzymają one dodatkowe punkty - wyjaśnia Tomasz Wilusz, wiceprezes firmy Stawil. 

Jakie wsparcie można otrzymać? 

Przewidziane są trzy formy wsparcia: 

- Warunkiem formalnym jest utrzymanie działalności przez 12 miesięcy. Po tym czasie można ją zamknąć. Warto zaznaczyć, że comiesięczne wsparcie 2600 zł pozwala pokryć podstawowe koszty, np. opłacanie obowiązkowych składek ZUS - mówi Tomasz Wilusz.

Podkreśla również, że uczestnicy mają dużą dowolność w kwestii wydania jednorazowej dotacji. - Udostępniamy katalog wydatków, które nie budzą wątpliwości, ale każdy pomysł warto konsultować, bo działalności mogą być różne. Dodatkowo nie dokonujemy bardzo szczegółowych kontroli - tłumaczy. 

Zastępca prezydenta dr Tomasz Soliński oraz Tomasz Wilusz wiceprezes firmy Stawil podczas konferencji prasowej w sprawie projektu
damian krzanowski

Co trzeba zrobić? 

Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć dokumenty rekrutacyjne do 6 marca.

Od 3 do 6 marca w Dzielnicowym Domu Ludowym w Polance dostępny będzie punkt, w którym można to zrobić:

Wszystkie informacje, dokumenty i regulaminy dostępne są tutaj oraz w biurze firmy Stawil przy ul. Langiewicza 29 w Rzeszowie. 

Organizatorzy zachęcają do kontaktu telefonicznego pod numerami: 793 795 130 lub 17 307 00 90.

Obecnie trwa pierwszy etap rekrutacji. - Aktualnie wpłynęło pięć wniosków - mówi Tomasz Wilusz. Drugi etap przewidziany jest na kwiecień/ maj, a ostatni na wrzesień/ październik. Docelowo z pomocy ma skorzystać 90 osób

- Cieszę się, że dzięki projektowi kilkadziesiąt osób, mieszkańców naszego miasta, będzie mogło rozpocząć działalność. Liczymy na to, że te firmy będą zarejestrowane w Krośnie i w przestrzeni naszego miasta będą prowadzić działalność - mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta.