Budżet obywatelski to wydzielona pula pieniędzy w budżecie miasta. W tym roku do rozdysponowania przez mieszkańców i organizacje są 2 mln zł. Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden na dzielnicowy/osiedlowy. Osoba uprawniona do głosowania może zrobić to tylko raz:
Zrealizowane zostaną te projekty, które zdobędą najwięcej głosów. Oficjalne wyniki będą podane do 6 grudnia. Więcej o budżecie pisaliśmy tutaj.
Poniżej prezentujemy projekty dopuszczone do głosowania: 23 ogólnomiejskie i 30 dzielnicowych/osiedlowych.
Koszt: 585 000 zł
Projekt przewiduje budowę boiska o nawierzchni z piasku na terenie OSP Polanka przy ulicy Decowskiego. Byłoby to miejsce przeznaczone do organizowania imprez sportowych, takich jak turnieje siatkówki plażowej lub piłki nożnej plażowej. Boisko byłoby dostępne dla wszystkich mieszkańców Krosna.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 800 000 zł
Utworzenie pumptracku, czyli toru do jazdy na rowerze bez pedałowania na terenie parku rowerowego zarządzanego przez Krośnieński Klub Sportów Ekstremalnych KSFR Krośnieńska Scena Freerideowa. Prace obejmowałyby przygotowanie terenu, usypanie kształtu toru, ułożenie warstwy jezdnej, zakup ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci i wykonanie chodników.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 52 200 zł
Zakup i montaż sześciu zewnętrznych fontann z wodą pitną. Źródełka pojawiłyby się na Rynku, w Parku Jordanowskim przy świetlicy, na przystanku MKS Dworzec, na placu przed ArtKinem, w Linowym parku przygody przy ul. Okrzei oraz na ul. Wojska Polskiego przy szkole nr 14. Miałyby służyć mieszkańcom i turystom całodobowo, głównie w czasie upałów (od kwietnia do września) jako alternatywa dla wody butelkowanej.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 19 800 zł
Organizacja KrosConu, czyli dwudniowych spotkań i mniejszych wydarzeń dla fanów gier fabularnych, mangi i anime, komiksu, seriali telewizyjnych. Celem jest m. in. integracja społeczeństwa, prowadzenie działalności prospołecznej, niwelowanie uprzedzeń i stereotypów ludzkich, i propagowanie fantastyki oraz zagadnień z nią związanych. Jest to projekt dla każdego.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 263 440 zł
Projekt przewiduje remont nawierzchni ulicy Prochownia na odcinku od skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego, Korczyńską i Niepodległości do skrzyżowania z ulicą św. Wojciecha. Prace będą polegać na wymianie nawierzchni asfaltu, która jest w coraz gorszym stanie (dziury, koleiny, pofałdowany asfalt). Droga jest często uczęszczana i znajdują się przy niej instytucje publiczne: Urząd Stanu Cywilnego, Przedszkole nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 8.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 19 900 zł
Projekt polega na nieodpłatnym udostępnieniu sztucznej ściany wspinaczkowej w sali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kisielewskiego 18 w Krośnie. W ramach prac przewidziano dostosowanie ściany wspinaczkowej do osób początkujących, w tym dzieci poprzez zamontowanie dodatkowych chwytów i zakup uprzęży, przegląd techniczny i zatrudnienie osób do obsługi ścianki. Ścianka byłaby udostępniana za darmo dwa razy w tygodniu w godzinach pomiędzy 17.00 a 19.00, przez 10 miesięcy w roku (oprócz wakacji i przerw w działalności szkoły). Maksymalnie mogłoby z niej skorzystać 20 osób.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Projekt polega na zorganizowaniu miejsca, gdzie krośnieńska młodzież mogłaby twórczo spędzać czas, uczyć się jak prowadzić inicjatywy młodzieżowe, realizować pomysły zgodnie z budżetem i uwzględnieniem potrzeb oraz oczekiwań odbiorców. Takim miejscem byłby pokój w BWA, w którym Młodzieżowa Rada Miasta urządziłaby strefę komfortowo-naukową. Drugim miejscem ich działalności byłby Pawilon Towarzyski, gdzie odbywałyby się wystawy i spotkania.
Strefa Młodzieży w BWA obejmowałaby 12 działań kulturalnych: koncerty w kawiarni, spotkania, wieczory artystyczne w Pawilonie Towarzyskim oraz 10 działań informacyjno-promocyjnych dla młodzieży. Projekt jest przewidziany dla osób między 15 a 25 rokiem życia, uczniów i studentów krośnieńskich placówek.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 1 000 000 zł
Modernizacja infrastruktury sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Krośnie, która obecnie jest w złym stanie technicznym. W ramach prac zostałaby wykonana m. in. siłownia plenerowa, strefa relaksu, plac zabaw o charakterze sprawnościowym, boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne i trzytorowa bieżnia. Obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów, ale również dla mieszkańców Krosna.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 1 000 000 zł
Projekt przewiduje budowę małego budynku astrobazy wraz z kopułą, wyposażonego w teleskop wraz z akcesoriami na osiedlu Turaszówka. Byłoby to miejsce służące rozrywce i edukacji, a także miejsce spotkań i wycieczek naukowych uczniów i studentów. Baza byłaby dostępna w godzinach wieczornych od zmroku, w zależności od pory roku i warunków pozwalających na prowadzenie obserwacji, a także okazjonalnie w czasie występowania zjawisk astronomicznych.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 929 000 zł
Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu w otoczeniu ogrodu działkowego im. F. Chopina. Obecnie jest on zaniedbany. Uporządkowanie terenu polegałoby na zaprojektowaniu elementów kompozycyjnych zieleni, montażu obiektów małej architektury oraz wykonaniu alejek spacerowych i ścieżek rowerowo-pieszych. Byłby to typ parku kieszonkowego o niewielkich rozmiarach i różnych funkcjach: wypoczynkowej, rekreacyjnej, rehabilitacyjnej (forma ogrodu sensorycznego dla niepełnosprawnych).
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 577 960 zł
Projekt obejmowałby wykonanie chodnika pomiędzy drzewami na starej części cmentarza, ogrodzenia cmentarza, modernizację istniejącego ciągu pieszo-jezdnego od bramy przy ul. ks. Popiełuszki do bramy przy ul. Baczyńskiego, zakup trzech kontenerów i utwardzenie placu pod nie, zakup i montaż dwóch stojaków rowerowych, wykonanie miejsc postojowych na placu przy ul. ks. Popiełuszki oraz prac naprawczych studni wraz z zabezpieczeniem.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 467 920 zł
Projekt przewiduje modernizację boiska ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej nr 3 w dzielnicy Białobrzegi. Renowacja miałaby polegać na zamianie zniszczonego obiektu na boisko wielofunkcyjne z dodatkowym wyposażeniem oraz zamontowaniu trybuny dla kibiców. Na boisku można byłoby grać w koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny, badmintona, piłkę ręczną i piłkę nożną. Powstały kompleks byłby uzupełnieniem „zielonego zakątka” (miejsce odpoczynku i zajęć) dla najmłodszych dzieci oraz siłowni plenerowej. W ramach projektu przewidziano też instalację stolików szachowych między boiskiem a trybuną, wykonanie zadaszonego miejsca parkingowego dla rowerów na parkingu, pielęgnację zieleni i zamontowanie dodatkowego oświetlenia obiektu.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 18 000 zł
Przygotowanie programu edukacji żywnościowej, który byłby realizowany we wszystkich przedszkolach na terenie Krosna. W jego ramach odbyłyby się warsztaty kulinarne dla dzieci oraz platforma szkoleniowa online dla rodziców. Celem projektu jest wdrożenie dzieciom dobrych nawyków związanych z jedzeniem i stylem życia. Program interwencji żywieniowej i materiały edukacyjne opracowałby dietetyk kliniczny specjalizujący się w dietetyce pediatrycznej.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 375 000 zł
Projekt przewiduje remont ulicy Grunwaldzkiej w dzielnicy Suchodół wraz z powstaniem ścieżki rowerowej na całej długości, od ronda do skrzyżowania z ulicą Wiejską i Reymonta – około 250 m. Jest to ulica o dużym natężeniu ruchu, przelotowa z Miejsca Piastowego w kierunku lotniska na osiedlu Guzikówka. Obecnie jest w złym stanie technicznym.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 783 000 zł
Projekt przewiduje stworzenie domu z fontanną w Parku Jordanowskim przy ulicy Grodzkiej. Byłoby to miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby odpocząć i odetchnąć dzięki połączeniu takich elementów jak zielona elewacja, klimat i akustyka. W centralnej części zielonej fontanny powstałoby źródło wody zdatnej do picia. Częścią takiego domu byłyby zielone ściany, które poprawiłyby bioróżnorodność, jakość powietrza i zredukowały hałas, otwarty dach i zielony panel np. z bluszczu. Dom byłby dostępny dla każdego.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 160 000 zł
Projekt polega na postawieniu na krośnieńskim Rynku całorocznego fortepianu zewnętrznego Cadenza, na którym mogliby grać mieszkańcy w określonych godzinach. Może posłużyć jako motyw organizowania Letnich Wtorków z muzyką klasyczną lub Świątecznego Kolędowania na Rynku.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 170 000 zł
Projekt przewiduje wykonanie sztucznej nawierzchni na płycie boiska przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Piastowskiej. Obiekt o wymiarach 35x25 m jest już ogrodzony i ma kanalizację deszczową.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 635 000 zł
Projekt polega na wybudowaniu Edukacyjnego Placu Zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 3 w Krośnie na ul. Prochownia w miejscu starego obiektu. Zostałyby tam umieszczone urządzenia i obiekty tj. tablice aktywności (Eko-memory), muzyczne (grające trójkąty, dzwony rurowe, gongi tybetańskie), do eksperymentowania (Eko-kuchnia), mechaniczne (koparka), domki zabawowe z liczydłami, pojazdy zabawowe, zjeżdżalnie, huśtawki, altana na cele prac warsztatowych oraz ścieżki sensoryczne na bazie naturalnych materiałów (szyszek, kamieni, drewna). Celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do zabawy poprzez eksperymentowanie, inspirowanie, angażowanie wszystkich zmysłów i rozwijanie motoryki.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 5 377,20 zł
Projekt przewiduje organizację działań edukacyjnych i prewencyjnych w zakresie zanieczyszczenia środowiska sztucznymi polami elektromagnetycznymi, tzw. „elektrosmogiem”. Celem jest zapoznanie mieszkańców z pojęciem promieniowania elektromagnetycznego (PEM) i zagrożeń z tym związanych oraz sposobami ograniczania ich szkodliwego działania.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 450 000 zł
Zakup średniego samochodu gaśniczego ze zbiornikiem wodnym o pojemności minimum 2000 l dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno-Białobrzegi. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego nie tylko na terenie dzielnicy Białobrzegi, ale i miasta.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 350 000 zł
Projekt przewiduje montaż na krośnieńskim Rynku fontanny posadzkowej otwartej (chodnikowej), która nie posiada lustra wody ani widocznego zbiornika wodnego. Jest instalowana bezpośrednio w poziomie płyty posadzkowej, łatwa w czyszczeniu i sprzątaniu. Może być miejscem zabaw dla dzieci, które mogą wbiegać między strumienie wody. Wokół fontanny panowałby doskonały mikroklimat (parująca nagrzana posadzka). Alternatywa dla kurtyny wodnej na Rynku.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 457 500 zł
Projekt polega na remoncie pomieszczeń (sal, łazienki, aneksu kuchennego) w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bursaki. Powstałaby w nich placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. W świetlicy odbywałyby się warsztaty, games roomy, spotkania czytelnicze, zajęcia plastyczne, spotkania z podróżnikami, fotografami, malarzami, wieczory filmowe. Znajdowałby się tam również kącik czytelniczy. Ofertę zajęć i warsztatów przygotowałaby Fundacja Wielkie Serca dla Dzieci, która również zarządzałaby świetlicą.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 79 000 zł
Projekt zakłada modernizację, remont i unowocześnienie sauny na pływalni przy ul. Wojska Polskiego. Przewiduje remont jednej sauny, likwidację drugiej i wykonanie w jej miejscu małego pomieszczenia do relaksu z klimatyzacją i elementami groty solnej.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 28 000 zł
Projekt przewiduje zamontowanie przykładowych urządzeń: „Street Workout”, prasy ręcznej, twistera, podciągu górnego na terenie przy ulicy Szklarskiej w dzielnicy Polanka. Dodatkowe miejsca rekreacji pomogłyby mieszkańcom w aktywniejszym spędzaniu wolnego czasu i zwiększaniu swojej sprawności fizycznej.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 6 595 zł
Projekt polega na organizacji otwartych ścieżek biegowych w miejscach, w których ich nie było oraz bezpłatnych treningów biegowych (90 zajęć) na terenie osiedla, które odbywałyby się dwa razy w tygodniu.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 10 600 zł
Organizacja bezpłatnych szkoleń piłkarskich dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem ćwiczeń mających wpływ na korekcję wady postawy. Treningi odbywałyby się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w dzielnicy Polanka (dwa razy w tygodniu przez 10 miesięcy). Zajęcia prowadziłyby osoby z uprawnieniami instruktora piłki nożnej. W ramach projektu przewidziano też zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży oraz ich organizację i uczestnictwo w turniejach oraz zawodach sportowych.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 19 980 zł
Projekt polega na organizacji 53 spotkań z grami w ciągu przyszłego roku: 24 warsztaty brydżowe, 12 games roomów (spotkań planszówkowych), 10 warsztatów modelarskich, 6 warsztatów przygotowujących do gry miejskiej Tropy Mirandoli Piki i wernisaż modelarski, na którym zostaną zaprezentowane prace powstałe na warsztatach. Wydarzenia odbywałyby się w Dzielnicowym Domu Ludowym w Białobrzegach. Udział mógłby wziąć każdy.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 40 000 zł
Celem projektu jest odkrywanie młodych talentów, aktywizacja seniorów i integracja lokalnej społeczności. W jego ramach przewidziano: zajęcia z gimnastyki dla seniorów, wyposażenie świetlicy w Dzielnicowym Domu Ludowym przy ulicy Kopernika w dzielnicy Białobrzegi w meble i dodatkowy sprzęt komputerowy z rzutnikiem, zaznajomienie seniorów z obsługą komputera i Internetu, zajęcia z grafiki komputerowej i pakietu MS Office dla dzieci i młodzieży, wystawa prac z warsztatów grafiki komputerowej, warsztaty artystyczne z decoupage'u, wyplatania wikliny, zajęcia mydlarskie, rękodzieło.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 68 805 zł
Projekt przewiduje wykonanie pierwszego etapu prac remontowych na drodze bocznej od ulicy Długiej. Droga ma bardzo zniszczoną nawierzchnię. Są tam koleiny, przejazd samochodów osobowych jest utrudniony, a poruszanie się pieszych niebezpieczne ze względu na ubytki i wybrzuszenia nawierzchni.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 79 000 zł
Projekt przewiduje remont pomieszczeń w Dzielnicowym Domu Ludowym Puchatek w dzielnicy Krościenko Niżne. Odnowiony zostałby przedsionek, stare biuro kółka rolniczego, toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia byłyby miejscem spotkań mieszkańców. Celem jest integracja osób o podobnych zainteresowaniach i organizacja ich wolnego czasu.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 19 536,50 zł
Zakup niezbędnego wyposażenia do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez OSP Krosno-Turaszówka. Jednostka zostałaby wyposażona w sygnalizator bezruchu, radiotelefon, opryskiwacz spalinowy, latarkę kątową, buty gumowe strażackie, zestaw klinów schodkowych do stabilizacji, podporę, butle stalowe, myjkę do węży strażackich i pokrowiec na butle.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 1 400 zł
Montaż lustra na niebezpiecznym, niewidocznym i ostrym zakręcie przy ulicy Reymonta między posesjami pana Ostafila i Zajdla w dzielnicy Suchodół. Postawienie lustra umożliwiłoby widoczność pojazdów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku, często przekraczających oś jezdni i dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Organizacja 40 spotkań szachowych po trzy godziny, w których będzie mógł uczestniczyć każdy chętny. Zajęcia rozwijałyby zdolności analitycznego myślenia, zmysłu twórczego, pamięci i intuicji. Odbywałyby się w Dzielnicowym Domu Ludowym przy udziale wykwalifikowanego instruktora szachowego. Projekt zakończyłby się rekreacyjnym turniejem szachowym. Do 10 kompletów szachownic i figur zostałoby zakupionych 10 zegarów szachowych, stojak edukacyjny oraz inne prostsze gry planszowe dla najmłodszych uczestników, a także kawa dla dorosłych graczy i kakao dla młodszych.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 34 250 zł
Celem projektu jest zwiększenie terenów przyjaznych owadom zapylającym i zwiększenie ich populacji oraz stworzenie barier dla zanieczyszczeń komunikacyjnych m.in. poprzez nasadzenia kwiatów cebulowych, krzewów i kwitnących drzew, wysianie nasion łąkowych, wykoszenie terenu, zakup i montaż „domków dla owadów” itp. Działania miałyby zostać przeprowadzone na wybranych działkach w obrębie Śródmieścia.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 110 000 zł
Wykonanie nowej nawierzchni drogi na długości 250 m będącej ulicą boczną od ulicy Granicznej. Obecnie nawierzchnia jest w złym stanie. Pojawiły się duże nierówności. Utrudniają one dojazd pojazdów osobowych, które się uszkadzają.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 22 000 zł
Naprawa chodnika na ulicy Suchodolskiej w dzielnicy Suchodół polegałaby na zdjęciu kostki w jego zapadłych częściach, głównie przy studzienkach oraz na uzupełnieniu podbudowy i ponownym ułożeniu kostki. W koniecznych przypadkach trzeba byłoby obniżyć kostkę o ok. 10 cm. Obecnie stan chodnika jest fatalny i zagraża bezpieczeństwu pieszych, głównie wieczorem i nocą.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 28 000 zł
Projekt zakłada zakup drzwi garażowych do budynku OSP Krosno-Polanka, demontaż starych i przygotowanie otworu dla nowych, przerobienie instalacji elektrycznej i uzupełnienie ubytków elewacji oraz ścian wewnątrz budynku po wymianie. Cel to szybszy wyjazd pojazdu ratowniczego do zdarzeń.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 45 000 zł
Nasadzenie drzew i niskiej roślinności ozdobnej w obrębie powstającej strefy aktywności, placu zabaw i ciągu pieszo-rowerowego na osiedlu Markiewicza. Zieleń byłaby uzupełnieniem infrastruktury rekreacyjnej. Projekt obejmowałby prace przygotowawcze, nasadzenia roślin (drzew, krzewów, bylin, trawy, pnączy), montaż elementów dodatkowych i prace pielęgnacyjne w kolejnym roku.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Projekt polega na znalezieniu echoludków, czyli uczniów szkół podstawowych, którzy śpiewaliby w krośnieńskim Chórze Echo. Dzieci ćwiczyłyby swoje umiejętności wokalne pod okiem wykwalifikowanych muzyków i koncertowały wraz z członkami grupy. Wzięłyby też udział w nagraniu płyty oraz teledysku lub spotu z okazji 75-lecia istnienia zespołu. Echoludki byłyby szukane poprzez pokazowe spotkania chóralne organizowane w krośnieńskich szkołach. 50% miejsc byłoby przeznaczonych dla osób z osiedla Traugutta. Do występów przygotowałyby się poprzez zajęcia muzyczne i trzydniowe warsztaty emisji głosu.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 13 515 zł
Nawierzchnia drogi bocznej od ulicy Rzeszowskiej w dzielnicy Turaszówka wymaga naprawy. W ramach projektu zostałby wykonany pierwszy etap prac remontowych. Remont zapewni trwałość na długi czas i ograniczy koszt bieżących remontów.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Stworzenie dzieciom i młodzieży z dzielnicy Polanka warunków do nauki języka angielskiego w nawiązaniu do krzewienia postaw proekologicznych. W ramach projektu odbywałyby się warsztaty w kilkuosobowych grupach, dwa razy w tygodniu, po 45 minut. Ważnym momentem byłoby spotkanie z wolontariuszami AIESEC z obcych krajów, z którymi uczestnicy warsztatów musieliby się komunikować w języku angielskim. Dodatkowymi zadaniami uczestników byłoby stworzenie ekologicznej instalacji plastycznej, pokazów mody i włączenie się w akcje sprzątania Polanki.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Projekt ma pomóc grupie muzykujących dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców z dzielnicy Polanka. Aktualnie zespół wykonawców spotyka się cyklicznie w gronie ponad 40 osób, by ćwiczyć śpiew przy akompaniamencie gitar i instrumentów perkusyjnych. Grupa jest otwarta, każdy może do niej dołączyć. W ramach projektu zostałby zatrudniony klawiszowiec, który pracowałby z grupą nad wspólnym repertuarem, byłyby organizowane wyjazdowe warsztaty z rytmiki oraz zakupione instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki i mikrofony, a także stroje i gadżety do promocji zespołu.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 104 000 zł
W ramach projektu zostałoby zmodernizowane boisko sportowe przy ulicy Ostaszewskiego. Zakres prac objąłby budowę systemu nawodnienia murawy oraz zakup trybuny sportowej dla widowni z montażem. Boisko obsługuje kilka drużyn piłkarskich, tygodniowo korzysta z niego kilkaset osób.
Klub to miejsce rozgrywek i imprez okolicznościowych (pokazów, wystaw).
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 42 400 zł
Projekt przewiduje stworzenie siłowni w okolicach ulic Staszica i Skargi dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. Na wydzielonej powierzchni dziedzińca szkolnego I LO zaplanowano zainstalowanie urządzeń do ćwiczeń ruchowych tj. orbitrek czy prasa nożna.
Z siłowni mógłby skorzystać każdy chętny.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Projekt polega na promocji w radiu i Internecie trzech wakacyjnych wydarzeń („Dzień Grilla”, „Dzień Deserów”, „Dzień Ostrej Papryczki Chili”) zaplanowanych na soboty w miesiącach wakacyjnych. To pomysł restauracji i barów działających na krośnieńskim Rynku, który ma służyć ożywieniu tej strefy miasta.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 125 200 zł
Celem projektu jest zagospodarowanie skwerku w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5 poprzez zakup prostych urządzeń do zabawy i odpoczynku. Podwórko zostałoby ogrodzone, wyłożone bezpieczną nawierzchnią i wyposażone w sprzęt dla dzieci w wieku 3-6 lat. Potrzebne są bujaki na sprężynach, szeroka huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu „bocianie gniazdo” oraz zjeżdżalnia połączona z elementami do wspinania, dwie ławki i żagiel przeciwsłoneczny.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
Zorganizowanie trzech plenerowych projekcji filmowych dla dorosłych i dwóch projekcji bajek dla dzieci na krośnieńskim Rynku.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 70 200 zł
Obecnie ścieżka wzdłuż rzeki Wisłok od posesji Dariusza Czai do ulicy Moniuszki (kuźnia) wraz z dojściem do ulicy Białobrzeskiej jest utwardzona tłuczniem o długości ok. 900 m. Asfalt poprawiłby komfort przejścia, spaceru, przejazdu z wózkiem dziecięcym, czy rowerem. Ścieżka mieszkańców ulicy Białobrzeskiej, Moniuszki i Kopernika jest najkrótszą drogą prowadzącą do centrum miasta.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 78 000 zł
Projekt zakłada utwardzenie terenu na osiedlu przy ul. ks. Popiełuszki dla miejsc postojowych przy blokach nr 95, 99, 105, 107. Obecnie samochody parkujące na ulicy blokują dojazd służb ratunkowych.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 19 310 zł
Projekt zakłada organizację 35 godzin Treningu Funkcjonalnego na sali baletowej RCKP od stycznia do grudnia 2020 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu. Oprócz tego przewidziane są dwie godziny zajęć ze Slow Joggingu oraz dwie godziny Nording Walking na ścieżce wzdłuż Wisłoka w dzielnicy Białobrzegi. Projekt ma aktywizować seniorów (osoby powyżej 60+) i promować zdrowy, aktywny tryb życia.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 2 500 zł
Projekt przewiduje zorganizowanie przyjęcia świątecznego dla seniorów z osiedla Grota-Roweckiego w pomieszczeniu Rady Osiedla przy ulicy Piastowskiej. W jego ramach został przewidziany posiłek wigilijny, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, słuchanie legend i anegdot oraz wspomnień z młodzieżowych lat seniorów. Udział w spotkaniu wzięłaby też schola z kościoła pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 13 000 zł
Projekt polega na zainstalowaniu dwóch lamp na działce gminnej, aby oświetlić boisko osiedlowe na ulicy Piastowskiej obok budynku MOPR dla bezpieczeństwa młodzieży, która gra tam w piłkę nożną do późnych godzin wieczornych.
Więcej o projekcie tutaj.
Koszt: 20 000 zł
W ramach projektu zostałyby zakupione środki ochrony indywidualnej strażaków OSP Krosno-Suchodół (ubrania specjalne trzyczęściowe typu Nomex) oraz przenośny radiotelefon. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa strażaków i mieszkańców.
Więcej o projekcie tutaj.