W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się po raz 17. Ostatnia edycja akcji połączyła blisko milion Polaków – osób potrzebujących i tych, którzy ją niosą – a wartość przekazanych rodzinom w potrzebie darów wyniosła 47 mln zł.
- Szlachetna Paczka jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Pomaga w taki sposób, aby osoby w potrzebie same zaczęły sobie radzić w życiu. W Paczce to nie rzeczy – ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę – są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość, że ktoś o nich pamięta i w nich wierzy. To daje impuls do walki o poprawę swojego losu – tłumaczy ideę akcji Gabriela Kuźnar, lider Szlachetnej Paczki w Krośnie.
Takie osoby jak ona już się w akcję zaangażowały. Brakuje SuperW – wolontariuszy. - To oni, nie my – liderzy – odgrywają kluczową rolę – przekonuje Gabriela Kuźnar. - SuperW odnajdują rodziny potrzebujące pomocy i decydują o włączeniu ich w akcję. To także oni pośredniczą między darczyńcami a osobami obdarowanymi.
Liderzy akcji jak co roku liczą, że w wolontariat zaangażują się osoby czujące powołanie do służby innym, gotowe w ten sposób zmieniać świat. - Wiemy, że dla wielu osób wolontariat w Szlachetnej Paczce był najważniejszym wydarzeniem w życiu – mówi krośnieńska liderka, która zachęca kolejne osoby do włączenia się w pomoc.
Rekrutacja wolontariuszy jest już otwarta. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę Szlachetnej Paczki.